Akademia Sztuk Pięknych w Poznaniu
http://www.asp.poznan.pl
Strona główna    O nas
O nas

Niezależne Zrzeszenie Studentów

to przede wszystkim tradycja i historia. Powstał przecież jako owoc sprzeciwu środowisk studenckich wobec władz komunistycznych. Pomysł powołania narodził sie 27 sierpnia 1980 roku w Gdańsku. Zarejestrowany został dopiero 17 lutego 1981 po wielkich trudnościach i strajkach. NZS od początku związany, był z "Solidarnością" i razem z nią walczył o demokrację. NZS, był pierwszą niezależną Organizacją studencką w bloku państw komunistycznych.
W trakcie Stanu wojennego został zdelegalizowany. Trzeba w tym miejscu wspomnieć o tym, że wiele z naszych starszych Kolegów/Koleżanek było internowanych lub toczyły się przeciwko nim procesy. Dzięki ich nieustępliwości i wielkiemu oddaniu zawdzięczamy odzyskanie autonomii przez Uczelnie Wyższe.
Po upadku komunizmu w 1989 roku NZS znalazł się w nowej sytuacji: postulaty stały się nieaktualne (bo w większości zrealizowane)- zamarł. Dopiero w połowie lat '90 dokonała się jego rekonstrukcja- wyznaczono nowe ramy działania i nabrał dzisiejszej formy: apolitycznej Organizacji Studenckiej.
Tak więc NZS ma już ponad 25 lat i przewinęło sie przez jego szeregi ponad 250 tys. członków. Jego znakiem rozpoznawczym jest logo- od początku takie samo, może jest ono mało "nowoczesne", ale przypomina o tym czym kiedyś NZS był i dlaczego powstał.

Niezależne Zrzeszenie Studentów Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu

wznowiło działalność 1 kwietnia 2007 roku jako Organizacja Uczelniana NZS. Obecnie zrzesza blisko 50 członków i sympatyków.
Poszukujemy ludzi chętnych do aktywnego działania, którzy nie boją się podejmować trudnych wyzwań. Chcemy abyście mogli w pełni wykorzystywać swoje zdolności i rozwijać swoje zainteresowania. Pragniemy umożliwić Wam zdobycie nowych doświadczeń, poznanie ciekawych ludzi. Każdy członek może liczyć na pomoc w sprawach dotyczących życia studenckiego. Z nami zrealizujecie swoje pomysły!

Serdecznie zapraszamy! Dołącz do nas!

Jak się zapisać...

Członkostwo w NZS ma 2 formy:
Sympatyka- jest przeznaczona dla osób zainteresowanych członkostwem w NZS, jest to czas na poznanie Organizacji i przekonanie się czy dana osoba chce wstąpić do NZS (w każdym momencie można się wycofać bez żadnych konsekwencji). Osoba taka może uczestniczyć we wszystkich działalnościach Organizacji po za udziałem w Wyborach Władz NZS na Uczelni.
Członek- po minimum dwóch miesiącach Sympatyk może starać sie o przyjęcie do NZS, warunkiem jest chęć działania:)

Wszystkie potrzebne dokumenty są do pobrania na stronie w dziale "dokumenty".

Kontakt e-mail: nzs.asp.poznan@wp.pl


© 2007 Niezależne Zrzeszenie Studentów Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu
Projekt i wykonanie: voots | Logowanie