Akademia Sztuk Pięknych w Poznaniu
http://www.asp.poznan.pl
Strona główna    Projekty    Studencki Nobel
Studencki Nobel

Każdy student ma szansę na Nobla:)
Studencki Nobel 2009 to ogólnopolski konkurs organizowany przez Niezależne Zrzeszenie Studentów. Jest to konkurs na najlepszego studenta Polski, który nie tylko swoją nazwą, ale także szlachetną ideą nawiązuje do prestiżowych nagród Nobla, wręczanych wybitnym osobistościom z całego świata.
Wymagania:

Konkurs skierowany jest do studentów zarówno państwowych, jak i prywatnych uczelni wyższych, którzy z ostatniego semestru uzyskali średnią ocen minimum 4,0.

Kryteria:

W imię idei, iż nie samą nauką student żyje, do kryteriów wyboru, poza średnią ocen, zaliczamy: drugi kierunek studiów, znajomość języków obcych, publikacje oraz prace badawcze, praktyki, stypendia zagraniczne, a także aktywność naukową i społeczną.

Przebieg konkursu:

Studencki Nobel 2009 odbędzie się w trzech etapach: uczelnianym, wojewódzkim oraz krajowym. W pierwszym (marzec-kwiecień) - uczelnie wskażą najlepszych kandydatów, którzy następnie wezmą udział w etapie wojewódzkim (kwiecień - maj). Z każdego województwa do eliminacji ogólnopolskich zakwalifikuje się jeden student. Spośród szesnastu finalistów - Ogólnopolska Komisja Konkursowa wyłoni najlepszego z najlepszych - zwycięzcę konkursu. Uroczystym zwieńczeniem konkursu będzie Gala Finałowa, która odbędzie się na przełomie maja i czerwca 2009 roku.

Zgłoszenia:

Przez cały marzec na stronie internetowej konkursu: http://www.studenckinobel.pl, dostępny jest formularz zgłoszeniowy, za pomocą którego studenci mogą zmierzyć się w starciu o miano Najlepszego Studenta RP.

Na zwycięzców poszczególnych etapów czekają atrakcyjne i cenne nagrody!

Honorowy patronat nad konkursem objęła Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego – prof. Barbara Kudrycka.

plakat.jpg


© 2007 Niezależne Zrzeszenie Studentów Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu
Projekt i wykonanie: voots | Logowanie