Strona główna    Archiwum newsów    Szopener w Szamotułach
Szopener w Szamotułach
Czas dodania  27 czerwca 2010, 10:23
Już w sobotę 3 lipca będzie miało miejsce kolejne wydarzenie projektu edukacyjno-kulturalnego "Piramida Chopina", realizowanego z okazji Roku Chopinowskiego
Po raz kolenjny muzyka Chopina opuści gmachy filharmonii, by wybrzmieć w całej okazałości podczas wyjątkowego koncertu plenerowego.

Szopener to nowatorska forma koncertu, która ma przybliżyć szerokiemu audytorium dorobek wielkiego kompozytora. Koncert ten, a może raczej wieczór muzyczny odbywający sie na otwartej przestrzeni, mający charakter spotkania towarzyskiego z elementami show, zapewnia nie tylko dobra zabawę publiczności, ale stara się równocześnie promowac wartościową młodzież reprezentującą region.
Interesujący okaże się dobór repertuaru, obejmujący wczesne, młodzieńcze - co nie znaczy niedojrzałe - kompozycje Chopina z okresu warszawskiego.

3 lipca 2010, godz. 19.00, park przy Muzeum Zamek Górków w Szamotułach
Wykonawcy:
Bartosz Bryła – skrzypce
Stanisław Firlej – wiolonczela
Paweł Mazur – fortepian
Nikodem Wojciechowski – fortepian
Krzysztof Sowiński – fortepian
Joanna Tylkowska – sopran
Maciej Kocin-Kociński – saksofon
Krzysztof Dys - fortepian
uczestnicy VI Mistrzowskiego Kursu Wiolonczelowego
uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Szamotułach

Serdecznie zapraszamy!
Koncert odbędzie się w ramach I Miedzynarodowego Festiwalu im. Filipa i Xavera Scharwenków. Program spotkania został podzielony na dwie części. W pierwszej publiczność wysłucha klasycznych wykonań kompozycji mistrza, natomiast w drugiej części wieczoru na sceę wkroczą Krzysztof Dys i Maciej Kocin-Kociński. Duet artystów przedstawi muzykę Chopina w jazzowych aranżacjach.
Więcej informacji na temat festiwalu